Hatay’ın en değerli bitkilerinden biri olan defne ağaçlarının içerisinde büyümüş biri olarak, çeşitli alanlarda kullanılan defnenin farklı bir sektörde var olmasının gerektiği bilinciyle çıktım yola…Fikir tohumlarımın yeşermesine sebep olan felaket sonrası, “defne ağacının atıkları nasıl değerlendirilir?” düşüncesiyle ciddi araştırmalar içerisine girdim. Yaptığım incelemeler sonucu; orman altı atıklarla yapılan biokütle enerjisinin var olduğunu ve defne dal atıklarını verimli bir biokütle enerjisine dönüştürebileceğimi öğrendim. Kalbime cesareti yerleştiren babam ile sektörde, ülkemizdeki büyük açığı ve potansiyeli fark ettik. Alternatif enerji sektöründeki bu eksiklik, yapmak istediğim girişim ile birebir örtüşüyordu. Gerekli ARGE çalışmaları ve günler süren testlerin olumlu sonuçlanmasıyla Defne Pelet marka yolculuğum başladı. Üretim sürecinde defne bitkisi yapraklarından ayrıştırıldıktan sonra oluşan dal atıklarını presleyerek çevre dostu bir yakıt üretimi yapıyoruz. Tamamen atık malzemeler hammadde olarak kullanılıyor ve üretim aşamasında herhangi bir
kimyasal bağlayıcı kullanılmıyor. Atık durumunda olan dallar öncelikle kırıcı makinelerden geçirilerek toz talaş haline dönüştürülüyor. Daha sonra hammadde kurutma fırınına veriliyor. Yüksek sıcaklık ve basınç altında preslenerek pelet yakıtı elde ediliyor. Üretim yapılırken atıkların toplanması ile oluşabilecek orman yangınlarını ve çevredeki kirliliği de azaltmış oluyoruz. Tüketildiği zaman çok düşük derecede bir karbondioksit salınımı oluyor. Kömüre oranla yok denebilecek derecede az. Bu yakıt sayesinde artık herhangi bir gaz zehirlenmesinin olması mümkün değil. Çünkü tamamen doğal maddeler ile herhangi bir kimyasal katılmadan üretim yapılıyor. Tüm bu hassasiyetlerimiz sayesinde ürettiğimiz çevre dostu pelet yakıtı için ” Sıfır Atık Belgesi ” almaya hak kazandık. Başarı tek kişinin değil, ekip olarak ortak kurulan hayaller ile gerçek oluyor. En büyük tutkum; insan sağlığına ve doğaya zarar vermeden üretim yapmak. Temel ihtiyaçlarımızdan biri olan ev ve endüstriyel alanlarında; ısınma enerjisi gereksinimi için üretim yaparken ormansal atıkları değerlendirerek yenilenebilir bir enerji üretirken, çevrenin de temizlemesine öncü olmak için harekete geçtim. Beraberinde tüketilirken de herhangi bir zehirli gaz salınımının olmaması sebebiyle işime ve sektöre olan bağlılığım daha çok arttı. Hem yerli üretim yaparak dışa bağımlılığı azaltıp hem de ülkeme katma değer sağlayabildiğim için çok mutluyum.

Neden Defne Pelet?%100 Yerli Üretimle Sektörde İlkleri Gerçekleştiriyoruz.​

tactic

%100 Yerli

Defne Pelet, tamamen yerli ve çevreci bir yakıt üretimi sağlayarak 100% doğal enerji üretimini sağlar.

crosshair

Sektörde İlk!

Defne Pelet, defne ağacının atıkları ile yakıt üretimi yapan ilk firmadır. Kül oranı düşük ve kokusu rahatsız etmez.

algorithm

Yüksek Enerji Değeri

Pelet yakıt kazanlarında ise yanma verimliliği %95’e kadar çıkmaktadır. Hemen hemen boşa giden pelet miktarı yoktur.

Ready to Grow Your Business?

We Serve our Clients’ Best Interests with the Best Marketing Solutions. Find out More

Teklif Formu

Ürün ve ya hizmetlerimizle ilgileniyorsanız teklif alma formunu doldurabilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde dönüş yapacağız.

Diğer iletişim kanalları: Tıklayın.